Posted on

Na atrakcyjny wygląd składa się wiele elementów. Jednym z nich jest nasza sylwetka, która jest bezpośrednim odzwierciedleniem masy naszego ciała. O ten aspekt warto dbać nie tylko ze względów estetycznych, ale również, a właściwie przede wszystkim, ze względów zdrowotnych.

Nadwaga czy też otyłość może być niebezpieczna, ponieważ znacznie zwiększa ryzyko zapadnięcia na wiele chorób. Jeśli mamy z tym problem, to powinniśmy schudnąć. W tym momencie sytuacja się już komplikuje, ponieważ w dzisiejszych czasach istnieje wiele mitów dotyczących odchudzania, na które można się łatwo „złapać”.

Jeśli ktoś nam powie, że unikanie porannych posiłków może nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, to nie powinniśmy go słuchać, gdyż jest to zwyczajna nieprawda. Podobnie rzecz się ma z wczesną kolacją.

Prawdą jest, że na dwie czy trzy godziny przed snem nie powinno się już jeść, jednak nie oznacza to na przykład, że kładąc się o północy ostatni posiłek powinniśmy spożyć o osiemnastej.

Stosowanie się do nieudowodnionych naukowo zaleceń odnoszących się do odchudzania nie przyniesie nam pożądanych efektów. Czasem może to nawet być dla nas niebezpieczne. Zrzucajmy więc zbędne kilogramy, ale róbmy to w oparciu o sprawdzone i właściwe metody, które nie zagrażają w żaden sposób naszemu zdrowiu.

omijanie-korkow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *