Posted on

Współczesna kultura lansuje nam wizerunki idealnego mężczyzny i idealnej kobiety. Wpisujące się w te obrazy postaci charakteryzują się nieskazitelną wręcz urodą, na którą składa się między innymi absolutny brak nadwagi.

Na ciałach modelek i modeli pokazywanych w mediach nie dostrzeżemy ani grama tłuszczu. Takie wizerunki motywują wielu ludzi do odchudzania. Oczywiście, dbanie o prawidłową masę ciała jest bardzo ważne, jednak pamiętajmy, że nie można z tą dbałością zbytnio przesadzać.

Niektóre osoby są skłonne uwierzyć niemal we wszystkie metody odchudzania. Wybierają one często te rozwiązania, które obiecują im błyskawiczne zrzucenie zbędnych kilogramów i to przy minimalnym nakładzie pracy oraz niewielkich wyrzeczeniach.

Oczywiście, tego typu metody są tylko tanim chwytem marketingowym, ponieważ nie istnieje coś takiego jak „dieta cud”. Jedne techniki odchudzania są mniej skuteczne, inne bardziej, ale żadne nie są w stanie na przykład ograniczyć masy naszego ciała o 30% w miesiąc.

Jeśli nawet znaleźlibyśmy taki preparat, to z pewnością jego działanie negatywnie odbiłoby się na naszym zdrowiu.  Co więc można poradzić osobie pragnącej zmniejszyć masę swojego ciała? Z pewnością, należy zwrócić jej uwagę na to, że cudów w odchudzaniu nie ma, a wiele teorii wypowiadanych w tym temacie to zwykłe mity. Jakie zabiegi pielęgnacyjne na zimę ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *