Posted on

Żeby być zdrowym, trzeba, między innymi, dbać o odpowiednią wagę. Należy jednak uważać na to, żeby podczas jej zbijania nie popełnić błędów. O odchudzaniu napisano już bardzo dużo, jednak nie wszystkie publikacje poruszające ten temat są godne polecenia.

Niektóre kwestie są mniej lub bardziej kontrowersyjne, ale są również i takie, które są ewidentnym przekłamaniem. Jeśli chcemy przejść na zdrową dietę, to najlepiej byłoby zgłosić się do profesjonalnego dietetyka.

On z pewnością będzie potrafił obalić wszystkie mity dotyczące odchudzania. Niektórzy pseudo specjaliści twierdzą na przykład, że w zrzuceniu zbędnych kilogramów pomóc może nam zrezygnowanie ze śniadań. W rzeczywistości nie ma to nic wspólnego z prawdą.

Śniadanie często określane jest jako najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, a unikanie jego spożywania zdaje się być dużym błędem. Innym mitem związanym z omawianą tematyką jest twierdzenie, że kolacje należy spożywać najpóźniej o godzinie osiemnastej.

Owszem, bezpośrednio przed spaniem nie powinno się już jeść, ale głodzenie się na przykład przez pięć czy sześć godzin nie przyniesie nam pożądanych efektów – wystarczy, że ostatni posiłek spożyjemy dwie czy trzy godziny przed pójściem spać. Niestety, te i inne mity dotyczące odchudzania są rozpowszechnione wśród ludzi. Oczywiście, należy z nimi walczyć.

wybielanie zębów gorzów wlkp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *