Posted on

W dzisiejszych czasach w mediach dość często mówi się o zdrowym odżywaniu się. Nie chodzi tutaj wyłącznie o tak zwane programy publicystyczne, ale również o wszechobecne reklamy, w których coraz częściej pojawiają się suplementy diety i inne tego typu środki, które rzekomo mają pozwolić nam zgubić zbędne kilogramy.

Zdaje się jednak, że sama „chemia” nie wystarczy. Konieczne jest ustalenie sobie właściwej diety oraz zmienienie trybu życia na bardziej zdrowy. Wokół odchudzania narosło sporo mitów, które warto byłoby wreszcie obalić, żeby ludzie nie popełniali ciągle tych samych błędów, ponieważ w niektórych przypadkach mogą one być bardzo brzemienne w skutkach.

Można spotkać osoby, które właśnie po to, żeby schudnąć, postanowiły nie jeść w ogóle śniadań. Jest to oczywiście dość absurdalne podejście, ponieważ nie dość, że nie przynosi pożądanych efektów, czyli zmniejszenia masy ciała, to jeszcze negatywnie działa na nasz organizm. Śniadanie zdaniem wielu ekspertów jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia.

Jest jeszcze wiele innych mitów dotyczących odchudzania, których streszczenie nie zmieściłoby się w tak małym artykule. Oprócz tego, specjaliści nie są zgodni w wielu kwestiach, jak na przykład w temacie podjadania pomiędzy posiłkami – jedni twierdzą, że to w niczym nie przeszkadza, a inni wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *