Posted on

W dzisiejszych czasach dość często możemy usłyszeć od kogoś, że jest na diecie. Wynika to z faktu, że coraz bardziej popularyzuje się tak zwany zdrowy tryb życia, a ludzie starają się dążyć do ideałów fizyczności, jakie lansuje kultura masowa.

Oczywiście, dobrze jest dbać o siebie i utrzymywać optymalną wagę, ale zawsze trzeba pamiętać o tym, żeby robić to umiejętnie. Powstało już wiele teorii dotyczących zdrowego odżywania się i odchudzania, ale niestety wiele z nich jest nie popartych konkretnymi dowodami.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zrzucić zbędne kilogramy, nie ponosząc przy tym uszczerbku na zdrowiu, to powinniśmy zapytać o to profesjonalnego dietetyka.

Z pewnością, nie powinniśmy kierować się stereotypami dotyczącymi odchudzania. Jeden z nich na przykład głosi, że dobrze jest zrezygnować z porannego posiłku, co jest oczywiście całkowitą nieprawdą.

Pożywne śniadanie to jedna z najważniejszych rzeczy w zdrowym żywieniu i nie można o tym zapominać. Kolejny stereotyp głosi, że ostatni posiłek najlepiej jest zjeść przed godziną osiemnastą, co również dalekie jest od prawdy.

Jeśli spać chodzimy chociażby o drugiej w nocy, to ze spokojem możemy coś zjeść jeszcze koło jedenastej – trzy godziny przed snem w zupełności wystarczą. Nie ufajmy więc wszystkiemu, co słyszymy o odchudzaniu, tylko korzystajmy ze sprawdzonych i podpartych solidnymi fundamentami merytorycznymi sposobów.

Miejsce Rozwoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *