Posted on

Jeśli chcemy być zdrowi, to między innymi powinniśmy utrzymywać odpowiednią dla naszego wzrostu masę ciała. Osoby z nadwagą lub otyłe muszą starać się o to, żeby doprowadzić swoje ciało do porządku.

Odchudzanie to zazwyczaj żmudny i długotrwały proces, który wymaga od nas pewnych poświęceń. Jeśli ktoś nam powie, że nadwagę jesteśmy w stanie zniwelować w kilka tygodni, wyłącznie poprzez stosowaniu środków farmakologicznych, to zwyczajnie mu nie wierzmy.

Z pewnością nie wystarczy również wzmożony wysiłek fizyczny, który nie będzie poparty przejściem na prawidłową dietę. Żeby schudnąć, trzeba przemodelować swój tryb życia i zrezygnować z niektórych dań bądź też je rozsądnie ograniczyć.

Pamiętajmy o tym, że jeśli nie byliśmy aktywni fizycznie przez dłuższy okres czasu, to nie powinniśmy od razu rozpoczynać intensywnych treningów. Rozpocznijmy je spokojnie, aby potem w miarę upływu czasu zwiększać ich intensywność.

Z pewnością nie możemy się również głodzić, ponieważ to zaszkodzi naszemu zdrowiu. Najlepiej odchudzać się pod okiem dietetyka oraz profesjonalnego trenera. Także lekarz z odpowiednią specjalizacją może nam w tej materii sporo podpowiedzieć. Uważajmy na wszelkiego rodzaju „diety cud” oraz inne mity odnoszące się do odchudzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *