Posted on

Zdrowie jest najważniejsze, a żeby się nim cieszyć, trzeba między innymi utrzymywać odpowiednią masę ciała. Jeśli waga lub odbicie w lustrze pokazuje nam wyraźnie, że mamy zbyt wiele nadprogramowych kilogramów, to powinniśmy postarać się je zrzucić.

Odchudzanie nie może jednak polegać na przypadkowych i nie usystematyzowanych działaniach. Nie można także chwytać się pierwszego z brzegu przepisu na schudnięcie, ponieważ wiele teorii związanych z tym tematem to zwykłe stereotypy.

Najbardziej kompetentną osobą, która może udzielić nam w pełni wartościowych rad odnoszących się do odchudzania jest profesjonalny dietetyk poznań. Trzeba uważać na tak zwane „diety cud”, a także opinie laików, którzy często powtarzają nie podparte żadnymi merytorycznymi argumentami teorie.

Jeśli na przykład ktoś zasugeruje nam, że żeby schudnąć, powinniśmy zrezygnować ze śniadania, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy go słuchać. Akurat ten posiłek ma najmniejszy wpływ na zwiększanie się masy tłuszczowej ludzkiego ciała, ponieważ zostaje niemal całkowicie spalony przez organizm.

Mity o odchudzaniu odnoszą się również do konkretnych rodzajów potraw czy też częstości spożywania posiłków. Nie możemy więc nikomu wierzyć na słowo, jeśli nie jest to osoba posiadająca fachową wiedzę o prawidłowym żywieniu, czyli na przykład zawodowy dietetyk. redukcja tkanki tłuszczowej bez odchudzania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *