Posted on

Współczesna kultura masowa kreuje dość wyidealizowany wizerunek ludzkiego ciała. Wystarczy tylko przyjrzeć się postaciom występującym w programach telewizyjnych, w spotach reklamowych czy też spoglądających na nas z bilbordów i porównać ich z przeciętnymi przechodniami, żeby to zauważyć.

Niestety, wiele osób stara się za wszelką cenę dorównać sztucznym ideałom kreowanym przez kulturę masową, co często prowadzi do sporych problemów. W dzisiejszych czasach modne jest na przykład odchudzanie, które jeśli będzie niewłaściwie zorganizowane, może skończyć się bardzo źle.

Z pewnością warto się zdrowo odżywiać i być aktywnym fizycznie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się głodzić i trenować codziennie po kilka godzin. Niektórzy twierdzą, że w zrzuceniu zbędnych kilogramów może nam pomóc rezygnowanie ze śniadań, co nie jest prawdą.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, a skonsumowane podczas niego kalorie zazwyczaj niemal w całości są spalane przez nasz organizm. Musimy być uczuleni na tego typu kwestie i do tematu odchudzania podchodzić racjonalnie.

Z pewnością nie możemy także wierzyć w reklamy cudownych środków na odchudzanie, które na przykład w miesiąc zniwelują masę naszego ciała o pięć kilogramów. Takie specyfiki są często całkowicie nieskuteczne, a niektóre z nich spożywane w nadmiarze mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

https://www.formeds.com.pl/faq/113/Chlorella www.kulturysta.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *